RLB9012-121KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RLB9012-121KL
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 1.25A 320MOHM TH
Auf Lager : 745
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Inductance 120 µH
Series RLB9012
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 3.4MHz