RLC10K100JTH
Kamaya Inc.
Produkt-Nr.:
RLC10K100JTH
Hersteller:
Kamaya Inc.
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 10 OHM 1/8W 5% 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 10 Ohms
Series RLC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W