RLC16KR510FTP
Kamaya Inc.
Produkt-Nr.:
RLC16KR510FTP
Hersteller:
Kamaya Inc.
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 0.51 OHM 1/4W 1% 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 510 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W