RLC73K2AR422FTDF
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RLC73K2AR422FTDF
Paket:
0805
Beschreibung:
RLC73K 2A R422 1% 1K RL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 422 mOhms
Series RLC73, CGS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W