RLC73K2BR374FTD
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RLC73K2BR374FTD
Paket:
1206
Beschreibung:
RLC73K 2B R374 1% 5K RL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 374 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W