RLC73PW2AR316FTD
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RLC73PW2AR316FTD
Paket:
0805
Beschreibung:
RLC73PW 2A R316 1% 5K RL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 316 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W