RLD60P025XFF
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
RLD60P025XFF
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 60V 250MA RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 250 mA
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" Dia x 0.122" T (7.40mm x 3.10mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 3 Ohms
Series POLY-FUSE®, RLD60
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 1.25 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 500 mA