RLH0912-101KBRL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RLH0912-101KBRL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 660MA 330MOHM TH
Auf Lager : 338
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 55 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 660 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.343" Dia (8.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 100 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 7.2MHz