RLH0912-151KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RLH0912-151KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 530MA 560MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 530 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.343" Dia (8.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 560mOhm Max
Inductance 150 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 5.7MHz