RLP73N2AR16FTDF
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RLP73N2AR16FTDF
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.16 OHM 1% 1/4W 0805
Auf Lager : 825
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 160 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W