RLR20C1804GRB14
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RLR20C1804GRB14
Beschreibung:
RES 1.8M OHM 2% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 MOhms
Series Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Failure Rate R (0.01%)