RM7/I-3F36-A100
Ferroxcube
Produkt-Nr.:
RM7/I-3F36-A100
Hersteller:
Ferroxcube
Paket:
RM 7
Beschreibung:
FERRITE CORE RM 100NH 3F36 2PC
Benutzer handbuch
Inductance Factor (Al) 100 nH
Effective Area (Ae) mm² 44.1
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 7
Effective Length (le) mm 30
Series -
Effective Permeability (µe) 54
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1325
Length 0.799" (20.30mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.528" (13.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 39.6
Width 0.677" (17.20mm)