RMC1/10K3920DTP
Kamaya Inc.
Produkt-Nr.:
RMC1/10K3920DTP
Hersteller:
Kamaya Inc.
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 392 OHM 0.5% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 392 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W