RMCF0201FT17K4
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF0201FT17K4
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 17.4K OHM 1% 1/20W 0201
Auf Lager : 18850
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 17.4 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W