RMCF0402FT1M20
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF0402FT1M20
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 1.2M OHM 1% 1/16W 0402
Auf Lager : 110316
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 MOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W