RMCF0402JT56K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF0402JT56K0
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 56K OHM 5% 1/16W 0402
Auf Lager : 78838
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W