RMCF0603JT3K90
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF0603JT3K90
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 3.9K OHM 5% 1/10W 0603
Auf Lager : 422528
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.9 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W