RMCF1206FT150K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF1206FT150K
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 150K OHM 1% 1/4W 1206
Auf Lager : 156226
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 150 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W