RMCF1206JT300R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF1206JT300R
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 300 OHM 5% 1/4W 1206
Auf Lager : 5894
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 300 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W