RMCF1210JT68R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF1210JT68R0
Beschreibung:
RES 68 OHM 5% 1/2W 1210
Auf Lager : 1456
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W