RMCF2010FT1R05
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF2010FT1R05
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 1.05 OHM 1% 3/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.05 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.75W, 3/4W