RMCF2512JT140R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCF2512JT140R
Paket:
2512
Beschreibung:
RES 140 OHM 5% 1W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 140 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 1W