RMCP0402FT249R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCP0402FT249R
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 249 OHM 1% 1/8W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 249 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W