RMCP0603FT453R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCP0603FT453R
Beschreibung:
RES 453 OHM 1% 1/4W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 453 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W