RMCP1210FT69R8
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCP1210FT69R8
Paket:
1210
Beschreibung:
RES 69.8 OHM 1% 1/2W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 69.8 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W