RMCP2010FT46R4
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCP2010FT46R4
Beschreibung:
RES 46.4 OHM 1% 1W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 46.4 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 1W