RMCS0402FT4M02
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS0402FT4M02
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 4.02M OHM 1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 4.02 MOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W