RMCS0402JT2R70
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS0402JT2R70
Beschreibung:
RES 2.7 OHM 5% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 2.7 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W