RMCS0603FT78R7
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS0603FT78R7
Beschreibung:
RES 78.7 OHM 1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 78.7 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W