RMCS0603JT2M70
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS0603JT2M70
Beschreibung:
RES 2.7M OHM 5% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 2.7 MOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W