RMCS0805JT6R80
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS0805JT6R80
Beschreibung:
RES 6.8 OHM 5% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 6.8 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W