RMCS1206FT2K21
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS1206FT2K21
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 2.21K OHM 1% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 2.21 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W