RMCS1206JT270R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS1206JT270R
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 270 OHM 5% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 270 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W