RMCS1210JT75R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS1210JT75R0
Beschreibung:
RES 75 OHM 5% 1/3W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 75 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.333W, 1/3W