RMCS2010JT120K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS2010JT120K
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 120K OHM 5% 3/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 120 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.75W, 3/4W