RMCS2512FT205K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS2512FT205K
Paket:
2512
Beschreibung:
RES 205K OHM 1% 1W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 205 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 1W