RMCS2512FT68R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMCS2512FT68R0
Beschreibung:
RES 68 OHM 1% 1W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 68 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 1W