RMEF0402FT11K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMEF0402FT11K0
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 11K OHM 1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 11 kOhms
Series RMEF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)