RMEF1210FT16R9
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RMEF1210FT16R9
Beschreibung:
RES 16.9 OHM 1% 1/2W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.098" W (3.05mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.9 Ohms
Series RMEF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)