RN-243.3S/H
Recom Power
Produkt-Nr.:
RN-243.3S/H
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 1.25W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.50" L x 0.40" W x 0.30" H (12.8mm x 10.1mm x 7.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 378mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE RN (1.25W)
Power (Watts) 1.25 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 70%