RN55D2261FBSL
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RN55D2261FBSL
Beschreibung:
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.26 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W