RN55E4811BRSL
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RN55E4811BRSL
Beschreibung:
RES 4.81K OHM 1/8W .1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.81 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W