RN65C1740FB14
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RN65C1740FB14
Beschreibung:
RES 174 OHM 1/2W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 174 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W