RN70C69R8BBSL
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RN70C69R8BBSL
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 69.8 OHM 3/4W .1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 69.8 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/3, RN70
Power (Watts) 0.75W, 3/4W