RN70D5760FRSL
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RN70D5760FRSL
Beschreibung:
RES 576 OHM 3/4W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 576 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/3, RN70
Power (Watts) 0.75W, 3/4W