RN731JTTD10R2D25
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN731JTTD10R2D25
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 10.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Auf Lager : 15000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 10.2 Ohms
Series RN73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W