RN73F2ATD8061B
Meritek
Produkt-Nr.:
RN73F2ATD8061B
Hersteller:
Meritek
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD_8.06K_0.1%_1/10W, 0.1W_0
Auf Lager : 5000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 8.06 kOhms
Series RN73
Power (Watts) 0.1W, 1/10W