RN73F2BTD3010B
Meritek
Produkt-Nr.:
RN73F2BTD3010B
Hersteller:
Meritek
Paket:
1206
Beschreibung:
RES SMD_301R_0.1%_1/8W, 0.125W_1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 301 Ohms
Series RN73
Power (Watts) 0.125W, 1/8W