RN73H2ATTD88R7F10
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN73H2ATTD88R7F10
Beschreibung:
RES 88.7 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 88.7 Ohms
Series RN73H
Power (Watts) 0.125W, 1/8W