RN73R1JTTD1400A05
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN73R1JTTD1400A05
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 140 OHM 0.05% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 140 Ohms
Series RN73R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W